X
تبلیغات
چطور برای جراحی بینی آماده شویم ؟

عمل ترمیمی بینی

چطور برای جراحی بینی آماده شویم ؟

چطور برای جراحی بینی آماده شویم ؟

قبل از جراحی زیبایی بینی جهت آمادگی برای جراحی بینی ابتدا باید در یک جلسه ی مشاوره با جراح خود گفتگو کنید که مشخص می شود آیا کاندید خوبی برای جراحی بینی هستید یا خیر .

مسایلی که در این جلسه ی مشاوره مطرح می شود به طور کلی عبارتند از :

سابقه ی پزشکی شما

مهم ترین سوالی که دکترتان از شما می پرسد درباره ی انگیزه و هدف شما برای این عمل زیبایی بینی است. پس از آن سوالاتی درباره ی سابقه ی پزشکی ( مانند سابقه ی گرفتگی بینی ، جراحی و هر گونه دارویی که مصرف می کنید) از شما خواهد پرسید. اگر شما اختلال خونریزی مانند هموفیلی داشته باشید ممکن است کاندید خوبی برایی عمل زیبایی بینی نباشید .

معاینه ی جسمانی

. دکتر شما یک معاینه ی جسمانی کامل انجام خواهد داد ، از جمله تست های آزمایشگاهی که شامل آزمایش خون ، معاینه ی  پوست بینی از داخل و خارج بینی. آزمایشات جسمانی به دکتر شما کمک می کند که تشخیص دهد چه نوع تغییراتی نیاز است که اعمال شود و چطور ویژگی های فیزیکی مانند ضخمات پوست بینی یا استحکام غضروف می تواند بر روی نتیجه ی نهایی تاثیر بگذارد .آزمایشات جسمانی همچنین می تواند برای مشخص کردن تاثیر عمل زیبایی بینی بر روی نفس کشیدن نیز بسیار مهم باشد

عکس. جراح شما را جهت عکس برداری به مرکز فتوگرافی ارجاع می دهد

 . جراح شما ممکن است از نرم افزارهای کامپیوتری برای تغییر دادن عکس استفاده کند که نشان دهد چه نتایجی پس از جراحی زیبایی بینی برای شما امکان پذیر است .دکتر شما می تواند از این عکس ها برای بررسی قبل از جراحی زیبایی بینی  ، حین عمل و بعد از جراحی ، و یا بررسی های طولانی مدت استفاده کند . مهم تر از همه این عکس ها اجازه ی یک بررسی در مورد هدف اصلی جراحی به ما خواهند داد.

بحث درباره ی انتظارات خود از جراحی زیبایی بینی

شما و عمل زیبایی بینی شما باید درباره ی اهداف و انگیزه ها صحبت کنید . او درباره ی تغییراتی که جراحی بینی می تواند بر روی بینی  شما ایجاد کند و تغییراتی که نمی تواند ایجاد کند و نتایجی که برای شما امکان پذیر است صحبت خواهد کرد.این برای افراد طبیعی است که هنگام صحبت کردن درباره ی ظاهر خود کمی خجالت بکشند اما چیزی که اهمیت دارد این است که بتوانید با دکتر خود برای صحبت کردن درباره ی خواسته ها و اهدافتان راحت باشید. گاهی اوقات ممکن است جراحتان درباره ی عمل زیبایی بینی برای برجسته کردن چانه نیز با شما صحبت کند این کار به این دلیل است که چانه ی کوچک باعث می شود که بینی شما بزرگتر به نظر برسد. نیازی نیست که در آن شرایط عمل زیبایی بینی چانه را انجام دهید اما این کار می تواند تعادل بیشتری در مشخصات صورت شما ایجاد کند .

پس از مشخص شدن برنامه عمل زیبایی بینی

هنگامی که برنامه ی عمل زیبایی بینی مشخص شد ، اگر عمل جراحیتان سرپایی باشد لازم است یک همراه داشته باشید که شما را  بعد از عمل به خانه برساند.

روزهای اول پس از بیهوشی ، ممکن است دچار اختلال در حافظه ، کندی عکس العمل و ضعف در قضاوت شده باشید. بنابراین با یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود هماهنگ کنید که برای یک یا دو شب همراهتان باشند و شخصا از شما مراقبت کنند تا کمی بهبود پیدا کنید.

غذا و داروها جهت آمادگی برای جراحی زیبایی بینی

از مصرف داروهایی که حاوی آسپرین یا ایبو پروفن هستند حداقل برای دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی پرهیز کنید . این داروها سبب افزایش خونریزی خواهند شد . فقط داروهایی که توسط دکترتان تایید یا تجویز شده اند استفاده کنید .

اگر سیگاری هستید باید ترک کنید. سیگار کشیدن فرآیند بهبودتان را پس از جراحی زیبایی بینی کند کرده و احتمال ابتلا به عفونت را در شما بیشتر خواهد کرد .

 نکاتی که جهت آمادگی برای جراحی بینی از دو هفته قبل باید رعایت کنید

 • مصرف آسپرین و هر دارویی که حاوی آسپرین می باشد را متوقف کنید
 • مصرف ویتامین های C ، مواد معدنی و آهن را شروع کنید زیرا ویتامین ها برای بهبود بعد از جراحی زیبایی بینی مفید هستند.
 • می توانید در طول یک هفته ای که به تاریخ جراحی باقی مانده است با دکتر خود ملاقات کنید و سابقه ی پزشکی و آزمایش های جسمانی را انجام دهید

دو روز قبل

 • به داروخانه بروید و تمام داروهای تجویز شده را بگیرید
 • کمپرس یخ را آماده کنید: تکه های کوچک یخ در یک کیسه ، نخود فرنگی یخ زده یا هر چیزی که بتوان از آن به عنوان کمپرس یخ استفاده کرد. به عنوان یک راه حل جایگزین می توان مقداری یخ را در یک کاسه ی بزرگ قرار داد و یک کاسه ی کوچکتر را درون یخ ها گذاشت سپس یک گاز استریل را درون کاسه ی کوچک قرار داد ، یخ ها باعث می شود که گاز استریل خنک شود . صرف نظر از روشی که استفاده می کنید سعی کنید گاز استریل را مرتب جابجا کنید تا سرمای آن حفظ شود.
 • به فروشگاه مواد غذایی بروید و خوراکی هایی مانند آبمیوه ، چای ، سوپ ، ژله و … بخرید.

شب قبل

 • صورت خود را برای سه دقیقه با صابون بتادین بشویید. از تماس طلا و جواهر با بتادین خودداری کنید چون باعث لکه دار کردن آن می شود . از نرم کننده یا اسپری مو بعد از شامپو زدن استفاده نکنید.
 • به اندازه ی کافی استراحت کنید
 • بعد از ساعت ۱۲ شب قبل از عمل زیبایی بینی مایعات و غذا صرف نکنید
 • کمی غذای رقیق و یا سوپ برای بعد از عمل زیبایی بینی درست کنید

روز عمل زیبایی بینی

 • قبل از عمل زیبایی بینی چیزی نخورید و ننوشید
 • صورت خود را برای مدت سه دقیقه با صابون بتادین بشویید. هیچ گونه آرایشی نباید روی صورت خود داشته باشید.
 • از گیره مو، کلیپس، کلاه گیس، طلا و جواهر استفاده نکنید.لباس های راحت و شل بپوشید. پلیور یا پیرهن یقه اسکی نپوشید
 • یک نفر همراه خود داشته باشید که بعد از عمل زیبایی بینی شما را به خانه برساند و تا ۲۴ ساعت از شما مراقبت کند.

مطالب مرتبط:

بینی نوک پهن

جراحی بینی استخوانی

عمل ترمیمی بینیبرچسب‌ها: بینی نوک پهن,جراحی بینی استخوانی,جراحی زیبایی بینی,عمل ترمیمی بینی,عمل زیبایی بینی,
+ نوشته شده در پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ساعت ۱۰:۳۰ توسط دکتر بصام دسته : نظر(0)